Hakkımızda
SEYKOÇ ALÜMİNYUM

2004 yılında İstanbul’da kurulan Seykoç Alüminyum, kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin alaşımlı alüminyum sektöründe lider firmalarından biri haline gelmiştir.

Seykoç Alüminyum Kocaeli Çayırova Fabrikası ve Ankara Sincan Fabrikası olarak toplamda 20.000 metrekare alanı ile, Alüminyum Servis Merkezlerine sahiptir.

Ülkemizde; Trakya, Bursa, İzmir, Konya ve Adana olmak üzere beş (5) bölgede satış ağıbulunmaktadır.

Bünyesinde Hassas / Otomatik Plaka ve Çubuk Kesim Makinaları, 5 eksen Su Jeti, 3 eksen Router ve Isıl İşlem Tesisleri ile, geniş ve teknolojik makine parkuruna sahiptir.Hali hazırda, yüksek miktarda Alaşımlı Alüminyum stoğu ile ülkemizin en geniş ürünyelpazesi ve stok miktarına sahiptir.

Kendi patentli ürünü olan Alurex 5083 Döküm Plaka üretimi gerçekleştirmektedir.

AS 9120B ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgeleri ve gelişmiş ERP alt yapısıyla, tümproseslerin ve ürünlerin izlenebilirliğini, %100 sağlamaktadır.

Ülkemizin önde gelen ve stratejik konumda olan bir çok firmanın, Alaşımlı Alüminyumtedarikçisi konumundadır.


Tarihçe;

2004 Seykoç Alüminyum İmes Sanayi sitesinde kuruldu.
2006 İkitelli Şubesi faaliyetine başladı.
2007 Ankara Ostim Şubesi faaliyetine başladı.
2008 Dudullu Org. San. Bölgesinde Alüminyum Servis Merkezi faaliyetine başladı.
2009 İzmir Şubesi faaliyetine başladı.
2010 2 Adet Tam Otomatik Hassas Kesim makine yatırımı yapıldı.
2011 TSE-EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini aldı.
2011 Gebze’de 6.500 m2 kapalı alana sahip Alüminyum Servis Merkezi Projesi başladı.
2013 Gebze’de 6.500 m2 kapalı alana sahip Alüminyum Servis Merkezi Projesi Sonlandı ve Seykoç ALÜMİNYUM SERVİS MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ
2017 Yılı AS 9120 B Havacılık Sektörü için alınan belgemiz.
2018 Ocak Ayı , Ankaranın En Büyük Alüminyum Servis Merkezi 6500 M2.
2018 Alurex Markası ile Alüminyum 5083 Plaka üretimi
2020 2 adet Tam Otomatik Hassas Kesim Makine Yatırımı
2020 2 adet 5 Eksen Su Jeti Makine Yatırımı
2020 3 adet CNC İşleme Merkezi Yatırımı

Değerlerimiz;

Yenilikçi,
Kaliteden ödün vermeyen,
Esnek,
Çözüm odaklı,
Çevreye ve topluma duyarlı,
Takım ruhu.
 
NEDEN SEYKOÇ ALÜMİNYUM

TAKLİT / SAHTE ÜRÜN: Özellikle piyasada hurdadan üretimi yapılan Alaşımlı Alüminyum Ekstrüzyon ürünler mevcuttur. Bu ürün gruplarında, uluslararası standart gereklerine uyulmamaktadır. Rakiplerimiz bu tip taklit ürün kullanarak, hem müşteriyi yanıltmakta hem de haksız rekabet oluşturmaktadır. Seykoç Alüminyum ürünleri ise, kendini tüm dünyada ispat etmiş firmalardan, Uluslararası standartlara göre tedarik edilmektedir.

İZLENEBİLİRLİK: Gelişmiş ERP altyapımızla %100 hem ürün hem de proses izlenebilirliği sağlıyoruz. Bu sayede en ufak parçaya varana kadar ürünler takip edilmektedir. Ürün lotlarına göre sertifikalar, dijital sistem üzerinden otomatik olarak, daha malzeme müşteriye teslim edilmeden, gönderilmektedir.

KALİTE: Hem AS 9120B hem de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem gerekleri doğrultusunda; prosesler ve ürünler izlenmekte, hatayı en aza indirici otomasyon sistemleri devreye alınmaktadır.

LABARATUVAR: Firmamızda, teknolojik ölçüm cihazları ve yetkin personel ile donatılmış bir test laboratuvarı mevcuttur. Tedarik ettiği bütün ürünlerin gerekli testlerini yapmaktadır. Bununla birlikte, müşterilerin talep etmiş olduğu testler için de, hizmet vermektedir.

YÜKSEK STOK: Kocaeli Çayırova Merkez Fabrika ve Ankara Sincan fabrikalarında toplamda 5000 tonun üzerinde stok miktarı ile, bu konuda Türkiye’nin en geniş ve yüksek stok kapasitesine sahiptir.

GÜÇLÜ TEDARİK AĞI: Yurtiçi ve Yurtdışı geniş tedarik zinciri ile istenen kalite özelliklerindeki malzemeyi; sürekli, istenen miktarda ve zamanında tedarik etme gücüne sahiptir.

 

SOSYAL MEDYA

© Seykoç Alüminyum 2017
Web Tasarım